Systémové upozornenie
Hlavné informácie
Anna

„Detský úsmev je to najkrajšie na práci dobrovoľníka a dobrovoľníčky“

Volám sa Anna. Pred niekoľkými rokmi, mohla som mať približne 10 rokov, ma kamarátka zavolala na pathfinderskú schôdzku. Ako každé malé dieťa som sa, samozrejme, tešila, že tam budem mať kamarátky a bude to niečo nové, no nevedela som si ani predstaviť, čo to môže byť.

Postupne som si uvedomovala, že práca našich vedúcich by ma možno aj bavila a stále som na schôdzky chodila veľmi rada. Po niekoľkých rokoch, čo som sem chodila ako účastníčka, teda ako dieťa, som sa rozhodla, že by som vyskúšala radcovský kurz. Vôbec som nečakala, že by ma to mohlo posunúť niekde ďalej vo vzťahu k deťom a práci s nimi. Odvtedy ubehlo už dosť času a aj vďaka tomu som si vybrala svoju školu. Aktivity sa mi občas zvyknú dopĺňať...

Prácu v Pathfinderi neberiem vôbec ako povinnosť. Že by som tam mala byť nasilu? Nie... Beriem to ako správne vyplnenie voľného času a medzi deti chodím veľmi rada. Práca v Pathfinderi ma naučila veľkej trpezlivosti s deťmi a, samozrejme, ma to naučilo aj zodpovednosti.

Deti mi vždy spríjemnia deň. Určite mi to dalo veľa vecí... Lepšie ako sedieť za počítačom celý deň. Radšej budem s deťmi.

Anna

logo centrum dobrovolnictva
logo nadacialogo ministerstvo
logo brummerlogo zm design