Systémové upozornenie
Hlavné informácie
Peter

„Vedz, že ak zapáliš svetlo niekoho iného, tá lampa bude svietiť aj na tvoju cestu.“ (Dalajláma)

Môj príbeh o ceste k dobrovoľníctvu je krátky, no samotná myšlienka sa v mojej mysli dlho povaľovala, už od mojich devätnástich rokov. Čím dlhšie som podnikal, tým viac som si uvedomoval, že by sa mi zišla pomoc odborníka na podnikanie, niekoho, kto by mi poradil a nasmeroval ma. Ako môj život pokračoval a učil som sa na svojich chybách, stretol som človeka a nového kamaráta Lukáša Franka, s ktorým sme v rokoch 2013/2014 založili a formovali občianske združenie MAOi, Inštitút pre digitálnych nomádov (maoi.sk). V ňom sa venujeme podpore nových, začínajúcich, ale aj pokročilých myšlienok ľudí, ktorí chcú podnikať a hlavne zarábať na tom, čo ich baví. Práve tu som si uvedomil, aké skvelé je pomáhať.

Jeden letný večer som si prezeral sociálnu sieť a našiel som informáciu o tom, že na druhý deň sa skrášľuje jedna ulička neďaleko môjho domu. Ráno som sa vybral na Krížnu ulicu, ktorú dnes Bystričania poznajú skôr ako „farebnú“ uličku, a tu som spoznal Dianu Javorčíkovú. Slovo dalo slovo a BBOS a MAOi spoločne vymysleli projekt pre naše mysle a vzdelanie v oblasti histórie a vznikla Bystrická hodinka (bystrickahodinka.sk), v ktorej máme za sebou rok a tešíme sa na ďalší. Dnes už viem, že dobrovoľník je každý, kto pomôže komunite, je jedno, či niekomu otvoríte dvere alebo pomôžete odniesť nákup, alebo vymaľujete posprejovanú stenu.

Páči sa mi jeden dalajlámov výrok a riadim sa ním: „Vedz, že ak zapáliš svetlo niekoho iného, tá lampa bude svietiť aj na tvoju cestu.“ Preto vás prosím, ak ste sa dočítali až sem, urobte dnes niečo dobré, dobrý skutok, alebo sa len prejdite a usmievajte sa na ľudí. Prajem vám krásny deň.

Peter

logo centrum dobrovolnictva
logo nadacialogo ministerstvo
logo brummerlogo zm design