Systémové upozornenie
Hlavné informácie
Miron

Metalisti pre útulok

Na začiatku bolo založenie útulku Túlavá labka v Banskej Štiavnici. Ten sa rýchlo vypracoval na jeden z najaktívnejších útulkov na Slovensku a pomáhal s adopciami psíkov a mačičiek u nás aj do zahraničia. Proste pýcha nášho mesta. Potom prišla ponuka využiť priestor stredovekého nádvoria pri Kaviarni u Jašteríc na rôzne kultúrne, hudobné či filmové akcie. Manažérka kaviarne a penziónov je „kovaná rockerka“ a práve ona nám navrhla smerovanie. Tak sa spojili tieto dve idey a vznikol unikátny projekt metalového minifestivalu Jašterice Metal Festu v centre mesta UNESCO, z ktorého výťažok bol venovaný činnosti OZ Túlavá labka.

Dvaja sme mali na starosti produkciu festivalu a propagáciu, manažérka zase logistické zabezpečenie. Nezištný motív akcie presvedčil mesto a primátorku, aby festival podporili a poskytli priestory na koncert a parkovanie. Penzióny Cosmopolitan zase ubytovali a nakŕmili kapely. Nevyhnutné výdavky na zvukové zabezpečenie sme získali z predaja tričiek, webová stránka, skupina na facebooku, plagáty, grafika sa tvorili v našom voľnom čase. No a nakoniec kapely, ktoré sme oslovili, prijali pozvanie, aby svoje vystúpenie odohrali bez nároku na honorár. Takto sa podarilo dotiahnuť skupiny ako Brainscan, Catastrofy, Majster Kat či ČAD s legendárnym Pištom Vandalom. Návštevnosť festivalu bola 200 – 300 ľudí a každý ročník vyzbieral pre útulok cca 1000 €. Náš príjem činil veľký účet za telefón a dobrý pocit.

Nakoniec by som rád dodal, že sme sa na tomto festivale podieľali asi 20 dobrovoľníci. My traja organizátori, zvukári, kapely, servis na festivale. Mnohí kamaráti pomáhali s nosením aparatúry, celkovou organizáciou. Bolo treba ochotu mnohých ľudí, voľný čas našich priateľov, študentov a študentiek z mojej školy, ktorí sa, či už z lásky ku psom, alebo k metalu, sami ponúkali na dobrovoľníčenie na festivale. Všetkým ďakujeme!

Miron

logo centrum dobrovolnictva
logo nadacialogo ministerstvo
logo brummerlogo zm design