Systémové upozornenie
Hlavné informácie
Dominika

Záchrana psov nie je práca, ale poslanie, ktoré ma napĺňa

Záchrane psov na Slovensku sa venujem od roku 2008, keď som zistila, že situácia v tejto oblasti je veľmi zlá. Vzťah k zvieratám ma priviedol k myšlienke, že ak chcem niečo zmeniť, musím pre to niečo urobiť, a tak vzniklo občianske združenie Pes v núdzi. Hoci začiatky boli ťažké a ja som sa pustila do niečoho, o čom som netušila, čo všetko zahŕňa, dnes sme vďaka celému tímu Pes v núdzi jedno z najznámejších OZ na Slovensku a ja som hrdá na to, že sme zmenili životy toľkým psom, že sme inšpirovali ďalších ľudí, ktorí neskôr tiež založili organizácie s rovnakým zameraním, a že sme tu každý deň pre tých, ktorí si sami pomôcť nevedia.

Práca v dobrovoľníctve mi berie veľa voľného času aj súkromia, ale som šťastná, pretože útulok pre psy je mojím splneným detským snom, ktorý zmenil môj život. Tejto aktivite vďačím aj za to, že mi do života priviedla ľudí s rovnakými hodnotami a cítením, ktorí sa stali mojimi blízkymi priateľmi, a spojila nás práve láska k zvieratám.

Za tie roky som mala možnosť zistiť, že sa od zvierat máme ešte čo učiť a že každý pes je jedinečný, ale všetkých ich spája túžba po jednom – aby sa k nim človek správal ako k živej cítiacej bytosti.

Každý z nás má šancu zmeniť tento svet k lepšiemu, a hoci nezachránime všetkých, ak môžeme zmeniť život čo i len jednému psovi v núdzi, tak to má význam.

„Naším hlavným zmyslom v živote je pomáhať druhým, a ak im nemôžete pomôcť, tak im aspoň neubližujte.“ (Dalajláma)

Dominika

logo centrum dobrovolnictva
logo nadacialogo ministerstvo
logo brummerlogo zm design